Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Początkujący

Litraz: 100
Witam
jestem tu nowy dodam ze mieszkam w Londynie ,jestem w trakcie zakładania solniczki 60x40x47, jest to gotowy zestaw Aqua Nano 60,ma w zestawie światło ledowe ale bardzo kiepskie dlatego chce sobie Spróbować zrobic lampe LED

wiec ile ta lampa ma mieć Watów,bo ta co mam ma zaledwie 10W a naprawde jasno jest
Jakie ledy uzyc ktore beda lepsze

powerledy 10,20,30,50W np takie
http://www.ebay.co.uk/itm/10W-20W-30W-5 ... 4611bc83bc

czy np do trzech takich 10W ledow można zastosować jeden driver 30W czy każda jeden led musi mieć swój driver

czy moze 3W cree

jakie wymiary lampy będą optymalne ,czy lampa może być krótsza od zbiornika i będzie doświetlone brzegi zbiornika?

dzieki za info i pomoc

Początkujący
Awatar użytkownika

Litraz: 45
Lampa może być krótsza. Im będzie krótsza tym wyżej nad zbiornikiem będziesz ją musiał dać, aby doświetliła całość. Ja bym robił jak najszerszą jeśli już decydujesz się robić sam. I wtedy można dać ją nisko. Trzeba wtedy pomyśleć nad dostępem do akwarium, czyli opracować jakiś system podnoszenia lampy.

Co do ilości Watów to przy takim akwarium myślę, że 100W spokojnie będzie z małym zapasem. Oczywiście najlepiej, żeby lampa miała płynną regulację na co najmniej dwóch kanałach.

Od rodzaju ledów będzie zależał rodzaj światła. 1 i 3 W dadzą mniej punktowe światło, łatwiej wymieszać kolory. 10W i więcej będzie efekt takich promieni słonecznych. Widziałem na sąsiednim forum ktoś tak miał.

W opisach driverów powinieneś mieć jakie do nich można podłączać ledy i w jakiej konfiguracji.

Też planowałem zrobić lampę power-led sam, ale najtrudniejsze jest wykonanie estetycznej obudowy samemu.

Wyszło mi, że dużo taniej będzie kupić używanego chinola 120W (typowego na ledach 3W) i go zmodyfikować pod swoje potrzeby. Wymieniłem część diod tak, żeby było więcej barw.

edit: Nie zauważyłem daty postu, sorry. Temat był na górze - myślałem, że jest świeży...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.